مراحل راه اندازی سایت اینترنتی

امروزه سایت های اینترنتی، همانند کارت های ویزیت در تجارت و یا فروشگاه های زنجیره ای میباشند که از اهمیت زیادی برخوردار هستند.
در این مطلب مراحل ساخت یک وب سایت اینترنتی از صفر تا صد را برایتان توضیح خواهیم داد. طراحی سایت

1. انتخاب نام سایت
برای سایت اینترنتی خود یک نام مناسب انتخاب کنید. نامی که هم زیاد طولانی و گیج کننده نباشد و هم بتواند فعالیت کاری شما را در خود جای دهد.

2. خرید نام سایت ( دامنه)
نام سایت که با اسم دامنه (Domain) شناخته میشود را از شرکت های معتبر خریداری نمایید. سعی کنید به صورت طولانی مدت این نام را خریداری کنید.

3. فضای سایت
سایت اینترنتی احتیاج به بستری در دنیای مجازی دارد تا بتوان فایل های مربوطه را در آنجا قرار داد. این فضا مانند هارد کامپیوتر شما میباشد با این تفاوت که این کامپیوتر در جای دیگری قرار دارد و شما فقط از راه دور به آن دسترسی دارید.
فضای لازم برای سایت اینترنتی هاست (Host) نام دارد. هاست خود را سعی کنید از شرکت های معتبر خریداری کنید. زیرا امنیت و سرعت یک هاست برای سایت اینترنتی بسیار اهمیت دارد.

4. انتخاب نرم افزار سایت
سایت های اینترنتی به 2 نوع تقسیم بندی میشوند.
استاتیک
داینامیک

استاتیک:
سایت هایی که از نظر محتوا ثابت هستند و شامل یک یا چند صفحه به صورت ثابت میباشند و تغییرات بسیار کمی در دراز مدت ممکن است در آن صورت پذیرد. برای تغییر در سایت های استاتیک باید فایل های آن مجدد بر روی هاست بارگذاری گردد.

داینامیک:
سایت هایی که از نظر شکل و محتوا دائما در حال تغییر هستند. این سایت ها اغلب از CMS ها برای راه اندازی استفاده میکنند. قابلیت ثبت نام کاربر، نظر سنجی، به روز شدن مطالب، ویرایش از طریق پنل مدیریت و ... از ویژگی های سایت های داینامیک هستند. مانند سایت های دانلود و سایت های خبری

5. آپلود محتوای سایت
بعد از انتخاب نرم افزار مورد نیاز برای سایت خود باید آن را بر روی فضای هاست آپلود کنید و در صورت نیاز آن را نصب نمایید.
برای این منظور اغلب از اکانت های FTP استفاده میگردد. به این شکل که یک اکانت FTP در سرور ایجاد شده و شما به وسیله یک نرم افزار FTP Client به سرور ریموت شده و در پوشه مخصوص فایل های سایت خود را آپلود کرده و نصب میکنید.

6. تولید محتوا و جذب بازدید کننده
برای سایت خود شروع به تولید محتوا، اخبار جدید و منحصر بفرد نمایید.
برای بالا بردن بازدید باید سایت خود را به موتور های جستجو معرفی کنید. سئو سایت را همواره مورد توجه قرار دهید تا موتور های جستجو بهتر بتوانند سایت شما را جستجو کنند. از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید.
بالا رفتن بازدید یک سایت، یا به زمان زیاد و کار مداوم نیاز دارد، و یا به سرمایه بسیار برای تبلیغات گسترده
 منبع: سرزمین دانلود