افزایش ترافیک وب سایت

یکی از مهم ترین نیاز های اولیه یک وب سایت جهت موفقیت در تجارت الکترونیک (آنلاین), داشتن ترافیک مورد نیاز بر روی وب سایت است. می توان به جرات گفت که بدون ترافیک , یک وب سایت وجود نخواهد داشت. جهت بالا بردن ترافیک کاربران یک وب سایت راههای متعددی وجود دارد که در این مقاله به بررسی و ارزیابی چند مورد از آنها پرداخته شده است. (البته فراموش نکنید که اینها تمامی روشهای موجو نیستند, اما سعی بر آن شده که روشهای موفق تر ارزیابی شوند)

PPC (پرداخت به ازا کلیک)

Search Engine Optimization (بهینه سازی موتورهای جستجوگر)

Blogging Banner Ads (تبلیغات بنری وبلاگها)

Offline Campaigns

Advertising (تبلیغات بر روی دیگر وب سایتها, شبکه های تبلیغاتی و ...)

در اینجا سعی بر آن شده است که جهت کمک به شما در انتخاب روشی یا روشهای مناسب در موفقیت تجارت الکترونیک, مزایا و معایب و خصوصیات برخی از این روشها ارزیابی شود.

PPC (پرداخت به ازا کلیک)

مزایا

دسترسی به ترافیک بالا در کوتاهترین زمان (که مهم ترین شاخصه این روش می باشد)

دسترسی به ترافیک هدفمند در صورت انتخاب کلمات کلیدی مناسب

استفاده از این روش جهت تست برخی موارد هم چون فروش ویژه محصولات در بازه های زمانی خاص (گاهی اوقات باید مقداری از سودتان را قربانی کنید)

* اما نکته ای در این روش وجود دارد که بایستی به آن دقت کرد و آن هم کنترل تنظیمات تبلیغ (هم چون ظاهر نمایش تبلیغ, ویرایش کلمات کلیدید قبلی و انتخاب کلمات کلیدی جدید با توجه به مناسبت ها و ایام خاص و ...)می باشد.

معایب

هزینه تقریبا زیاد بر اساس هر کلیک برخی از کلمات کلیدی – به خصوص آن که در برخی از صنایع نرخ این کلمات کلیدی بسیار بالا می باشد. البته در این گونه موارد انتخاب کلمات کلیدی نیاز به بررسی و نگاهی دقیق تر دارد. در اینجا چند سوال مطرح می شود, در صورتی که بتوانید پاسخ قانع کننده ای برای آنها بیابید تا حدودی کلمات انتخاب شده مناسب هستند: چقدر به شما سود می رسانند؟ چقدر فروش شما را تحت تاثیرب قرار می دهند؟ تا چه در ترافیک هدفمند شما تاثیر گذار بوده اند؟

نگرانی بابت کلیک های تقلبی و مجازی

ارتباط مستقیم با بودجه - زمانی که بودجه روزانه در نظر گرفته شده تمام شود و یا به اندازه کافی شارژ نداشته باشید, تبلیغات شما در طول آن روز دیگر نمایش داده نمی شوند. بدین معنی که برخی از ساعات روز, زمانهایی خوبی برای تبلیغات می باشد که شما آن ساعت ها را از دست می دهید, مگر آن که بودجه زیادی در نظر گرفته باشید.

SEO (بهینه سازی وب سایتها برای موتورهای جستجوگر)

مزایا

لیست شدن در موتورهای جستجو بنیادی هم چون گوگل, نرخ کلیک بیشتری در قیاس با PPC (پرداخت به ازا کلیک) در بر خواهد داشت

ترافیک موتورهای جستجوگر نتایج بهتری را نسبت به ترافیک PPC (پرداخت به ازا کلیک) دربر دارد

ترافیک هدفمندی را خواهید داشت, در صورتی که کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کرده باشید

ترافیک با ارزش تر در قیاس با PPC (پرداخت به ازا کلیک) البته ارزش کلمات کلیدی انتخاب شده را نباید فراموش کرد (مسلما 300,000 تومان ترافیک به دست آمده از طریق سرمایه گذاری بر روی بهینه سازی دارای ارزش بیشتری نسبت به ترافیک به دست آمده از طریق PPC (پرداخت به ازا کلیک) دارد)

موتورهای جستجوگر به عنوان منبع اصلی کاربران جهت پیدا کردن اطلاعات می باشد, چرا که از هر 10 نفر 8 نفر از موتورهای جستجوگر برای پیدا کردن اطلاعات, خدمات و یا محصولات استفاده می کنند

قرار گرفتن محتوای وب سایت, عکس ها, ویدئو ها و اخبار وب سایت شما در موتورهای جستجو (پیش زمینه ای برای محبوبیت وب سایت)

معایب

وجود برخی شرکت های غیر اخلاقی و غیر مسول در قبال سرویس های بهینه سازی که ارائه می دهند باعث از بین رفتن اعتماد کاربران و صاحبان وب سایت شده است, اما خبر خوبی که میتوانم به شما بدهم این است که شرکت متعهدی هم نیز وجود دارند, تلاش کنید تا آنها را بیابید

نیاز به زمان, البته بستگی به کلمات کلیدی انتخاب شده دارد که تا چه حدی رقابتی هستند و رقبا در چه وضعیتی به سر می برند. درست است که بهینه سازی سایت و افزایش رنکینگ یک شبه اتفاق نمی افتد, اما فراموش نکنید هیچ کسی یک شبه پولدار نشده و نمی شود. همین قضیه اینجا نیز صادق است, افزایش رتبه و رنک آرام آرام و با گذشت زمان یا بدون انجام کاری, امید به افزایش رتبه داشتن ؟؟؟

انتخاب کلمات کلیدی مناسب - با توجه به زمان و بودجه کدام کلمه کلیدی به صرفه تر خواهد بود. انتخاب کلمات کلیدی به مهارت و تجربه نیاز دارد!

در مقالات بعدی سعی خواهد شد که دیگر موارد مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.