چند مهارت غیر فنی که برای انجام کار طراحی وب ضروری است

يک طراح وب حرفه اي شدن مستلزم تسلط بر چندين مهارت فني از جمله HTML , CSS ، طراحي سايت ريسپانسيو (Responsive Web Design) ، سئو سايت (SearchEngineOptimization) ، ... مي باشد ؛ اما علاوه بر اين مهارت هاي فني ، براي کسب موفقيت در کار طراحي سايت ، نياز به فراگرفتن چند مهارت غير فني نيز هستيم . در حالي که انبوهي از کتب و مقالات و دوره هاي آموزش طراحي وب که بر آموزش مهارت هاي فني مورد نياز کار طراحي سايت تمرکز دارند در دسترس علاقه مندان به اين تخصص موجود است ، تنها منابع آموزشي اندکي هستند که ابعاد غير فني اين کار را مطرح کرده و به آن دسته از مهارت هاي غير فني ضروري طراحي وب اشاره کرده اند . براي کسب اطلاعات بيشتر و آگاهي از مهارت هاي غير فني اما ضروري طراحي سايت ، تا پايان اين مقاله همراه من باشيد و سعي کنيد براي تبديل شدن به يک وب کار حرفه اي ، فراگرفتن و آموختن اين مهارت ها را نيز به مجموعه دانش وب خود اضافه کنيد .

ترفندهاي طراحي سايت
ارائه خدمات با کيفيت و مناسب به مشتري و کارفرماي پروژه طراحي سايت

چه شما به طور آزاد کار کنيد ، و يا اينکه براي يک تيم يا شرکت يا مجموعه طراحي وب ، همان قدر که در کار خود با کدها و پيکسل ها سر و کار داريد با مردمي که به عنوان مشتري به شما مراجعه مي کنند نيز سر و کار خواهيد داشت . براي کسب موفقيت بلند مدت در بازار کار طراحي وب ، داشتن مهارت و توانايي در برقراري ارتباط و تعامل با مشتريان و به ويژه کارفرمايي که شما را براي پروژه اش استخدام کرده است ، يک اصل مهم است . ارائه خدمات با کيفيت و مناسب و عالي به مشتري و کارفرما ، باعث جلب رضايت او از کار شما مي شود و اين امر موجب مي شود تا در آينده براي کارها و پروژه هاي بعدي نيز براي انجام پروژه اش به شما مراجعه کند . همچنين اين را فراموش نکنيد که اين خدمات با کيفيت شما نه تنها باعث پايداري مشتري فعلي شما مي شود ، بلکه اين مسئله باعث مي شود تا مشتريان شما ، براي انجام پروژه هاي وب شما را به دوستان و آشنايان خود معرفي و توصيه کنند و به خودي خود کار شما توسعه و رونق پيدا مي کند .
بنابراين داشتن مهارت حسن تعامل با مشتريان و ارائه خدمات درجه يک به آن ها مي تواند يک گام بزرگ در به موفقيت رسيدن کسب و کار طراحي وب شما باشد .

مديريت زمان براي انجام و تحويل به موقع پروژه طراحي سايت
همانند ساير امور ، در کار طراحي وب سايت هم زمان طلاست . بنابراين ، داشتن مهارت مديريت موثر و مفيد زمان يکي ديگر از مهارت هاي غير فني کليدي است که مي بايست آن را کسب کنيد . مديريت موثر زمان به اين معناست که شما زماني که بايد صرف پروژه کنيد را به درستي تخمين بزنيد و کار را به موقع براي ارائه به مشتري آماده کنيد . به عنوان يک طراح وب حرفه اي ، کليد موفقيت در مديريت زمان اين است که شما بين زندگي شخصي و کار خود ، به ويژه هنگامي که همزمان بر روي چند پروژه کار مي کنيد ، تعادل برقرار کنيد .
مهارت نويسندگي و به اشتراک گذاري دانش و تبادل نظر در جامعه طراحي وب سايت
در کل ، به اشتراک گذاري ايده ها و تجربيات کاري خود توسط نوشتن مطالب در يک وبلاگ يا از هر طريق ديگري يک حرکت عالي براي ايجاد مشارکت و هم انديشي در جامعه طراحي وب است . اکثر پيشرفت هايي که صنعت طراحي وب به خود ديده است به اين دليل بوده که يک طراح وب حرفه اي ايده يا راه حل بر طرف کردن يکي از موانع کار را که در ذهن خود داشته ، با جامعه طراحي وب از راه هاي متعدد موجود در فضاي وب به اشتراک گذاشته و سايرين نيز با هم انديشي و تبادل نظر و پرداختن به آن ايده يا راه حل بر طرف سازي مشکلات کار طراحي سايت ، آن ايده و راه حل را پيشرفته تر و بهبود يافته تر از اول آن ساخته اند و در کار خود آن راه حل را مورد استفاده قرار داده اند .
نويسندگي يکي از راه هاي شگفت انگيز موثر اشتراک گذاري ايده هايي است که نياز به پردازش و هم فکري بيشتري با ساير متخصصين دارد . بسياري از مقالات طراحي وب سايت که در جاهاي مختلف مي بينيد حاصل همين مشارکت هاي حرفه اي و تبادل نظر در جامعه طراحي وب و پرسش و پاسخ هاي صورت گرفته بين آنها است .

دادن مشاوره و آموزش به تازه واردهاي جامعه طراحي وب سايت
همينطور که در کار خود پيشرفت مي کنيد و حرفه اي و مجرب تر مي شويد ، خيلي خوب است که در کنار پروژه هايي که داريد به افرادي که قصد به فضاي حرفه اي اين کار را دارند مشاوره و آموزش بدهيد . اينکار ممکن است به شما فرصت تشکيل يک تيم طراحي وب را بدهد و خود سرپرست و مدير آن باشيد و يا اينکه از اين طريق توانايي و مهارت تدريس در يک آموزشگاه علمي را پيدا کنيد . به هر حال ، در کل به اشتراک گذاري دانش فني و دادن مشاوره و آموزش هم باعث افزايش تجربه و مهارت تعامل شما با ديگران و هم موجب ايجاد فرصت هاي شغلي جديد براي شما مي شود .
وب نوش