وضوح محتوا در طراحی سایت به چه معناست ؟

احتمالا هیچ چیزی بیشتر از فضای سفید برای بالا بردن وضوح مطلب به طراح کمک نمی کند . فضای پس زمینه که به کاربر کمک می کند تا بر محتوای روی پیش زمینه تمرکز کند ، همان فضای سفید ، چشمان کاربر را به سمت بخش مهم سایت که محتوای آن است هدایت می کند . همچنین به این فضا ، فضای منفی نیز گفته می شود چرا که رنگ آن صرفا سفید نیست و طراح از آن فضا برای متمرکز ساختن کاربر بر روی قسمت مهم محتوای صفحه وب استفاده می کند .

ارتقاء معماری اطلاعات در تولید محتوای خوانا و واضح در طراحی سایت
معماری اطلاعات یکی از بهترین شیوه های تجربه کاربری است که محتوا را برای کاربران طبق سلسله مراتب مد نظر طراح طبقه بندی می کند و محتوا به شکل سازمان دهی شده و مرتب برای کاربر به نمایش در می آید . با این کار شما می توانید به ترتیب اهمیت محتوا را در دسترس کاربر بگذارید و در نهایت به هدف خود می رسید .
به عنوان مثال یک سایت تجارت الکترونیک را در نظر بگیرید ، معماری اطلاعات چنین سایتی اگر به درستی پیاده سازی شود ، به خودی خود بازدید کننده را به سمت دیدن تصاویر جذاب و با کیفیت محصولات در کنار توضیحات واضح آن درباره ویژگی هایش هدایت می کند .

جمع بندی بحث تولید محتوای واضح و خوانا در طراحی سایت
موفقیت هر وب سایتی بستگی به این دارد که مخاطبان شما در چه سطحی از راحتی و کیفیت بتوانند به محتوای مد نظرشان دست یابند و یا عملیاتی که می خواهند توسط وب اپلیکیشن شما انجام دهند را انجام دهند . بخش عمده ای از رسیدن به این موفقیت نیز وابسته به طراحی است که برای محتوای سایت خود در نظر دارید ، از جمله تایپوگرافی آن ، خوانایی و وضوح ، به روز بودن مطالب و ... .
وب نوش