وردپرس کجاها بدرد میخورد؟

این سئوال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به راستی چه جاهایی باید از وردپرس بهره گرفت؟ در پاسخ به این سئوال باید گفت: همه جا اما!

با وردپرس می توان هر نوع وب سایتی طراحی نمود و انعطاف پذیری آن، جلوی هر نوع محدودیتی را گرفته است اما دو نکته وجود دارد:

1. اینکه این توسعه برای طراحی سایت جدید چقدر هزینه دارد و 2. اینکه موضوع فعالیت سایت جدید چیست؟

1 - گاهی برای ساخت یک فروشگاه بر پایه وردپرس نیاز به حدود ۷۰۰ هزار تومان هزینه است در حالیکه با اسکریپت های مخصوص فروشگاه، همین هزینه به ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان (البته بسته به مورد بیشتر یا کمتر) کاهش می یابد. یعنی دقیقاً بعضی جاها توسعه وردپرس هزینه ی بالا و غیر منطقی خواهد داشت.

2 - وردپرس یک سیستم اوپن سورس است لذا هم توسعه دهنگان خوب و هم توسعه دهندگان بد به سورس آن دسترسی دارند. یعنی هم طراح سایت حرفه ای و هم هکر ها! این باعث می شود هکرها به حفره های امنیتی آن آشنایی کامل داشته باشند از این رو ریسک هک شدن سایت طراحی شده با وردپرس بالاتر می رود. با این حساب، شاید طراحی یک سیستم مالی مبتنی بر وب بر پایه ی وردپرس، انتخاب چندان مناسبی نباشد.

با تمام این تفاسیر، سیستم مدیریت محتوای وردپرس، در حال حاضر یکی از برترین سیستم های مدیریت محتوای وب سایت (و در بسیاری رنکینگها، برترین) به شمار می رود و انتخاب اول بسیاری از وبمسترها، همین وردپرس است.
سی ار کو