قابلیت های ورد پرس چیست؟

وردپرس يک سيستم مديريت محتواي سايت مي باشد که به طور رايگان در خدمت دوستان قرار مي گيرد و مي توان به صورت کاملا رايگان نصب و راه اندازي کرد.
با توجه به قدرت و ظرفيت بالاي هسته ي وردپرس، امروزه از آن براي انواع سايت ها از جمله خبري، پورتالي، فروشگاهي، هاستينگ و … استفاده مي کنند و سرويس دهي بسار فوق العاده اي نيز دارد.
پلاگين هاي اين سيستم تقريبا کامل است و روز به روز نيز در حال گسترش مي باشد.
يکي از مهم ترين اصلي که دراختيار ، ورد پرس قرار مي گيرد متن باز بودن اين سيستم است که بسيار مورد توجه برنامه نويسان و توسعه دهندگان قرار گرفته است. زيرا به راحتي قابل ويرايش و تغيير است.

چرا ورد پرس؟
ورد پرس هاي ايراني از زبان فارسي پشتيباني ميکند و مي توان آن را گسترش داد . ورد پرس از تمامي فرمت ها پشتيباني ميکند مثلا مي توان يک ويديو براي کاربران در آن قرار داد. ورد پرس همچنين پشتيباني بسيار گسترده اي دارد.

ورد پرس يک پلت فرم بسيار قدرتمند و قابل انعطاف است:
اين مورد از بزرگترين و مهمترين مزايايي است که طراحي سايت وردپرسي به ارمغان مي آورد؛ وقتي سايتي با وردپرس طراحي مي شود، به تعداد نا محدود مي‌توان براي آن پلاگين نوشت و قالب طراحي نمود. همچنين مي‌توان از قالبها و پلاگين هاي رايگان بسياري که براي آن نوشته شده بهره گرفت و البته تعداد زيادي قالب و پلاگين غير رايگان نيز در دسترس هستند

تنوع قالب ها
نکته ي ديگر درباره وردپرس، تنوع بسيار بالاي قالبهاي آن است. اين تنوع باعث شده براي هر نوع سليقه اي قالب دلخواه وجود داشته باشد و البته براي هر نوع فعاليتي… .

همچنين طراحان زيادي هستند که مي توانند براي شما قالب اختصاصي وردپرس طراحي نموده و نيازهاي شما را تأمين نمايند. انعطاف بالاي وردپرس باعث شده تا قالبهاي بسيار زيبايي براي آن طراحي شود.

 

وردپرس کجاها بدرد ميخورد؟
اين سئوال از اهميت بسيار بالايي برخوردار است، به راستي چه جاهايي بايد از وردپرس بهره گرفت؟ در پاسخ به اين سئوال بايد گفت: همه جا اما!

با وردپرس مي توان هر نوع وب سايتي طراحي نمود و انعطاف پذيري آن، جلوي هر نوع محدوديتي را گرفته است اما دو نکته وجود دارد:

1. اينکه اين توسعه براي طراحي سايت جديد چقدر هزينه دارد و 2. اينکه موضوع فعاليت سايت جديد چيست؟

1 - گاهي براي ساخت يک فروشگاه بر پايه وردپرس نياز به حدود ??? هزار تومان هزينه است در حاليکه با اسکريپت هاي مخصوص فروشگاه، همين هزينه به ??? تا ??? هزار تومان (البته بسته به مورد بيشتر يا کمتر) کاهش مي يابد. يعني دقيقاً بعضي جاها توسعه وردپرس هزينه ي بالا و غير منطقي خواهد داشت.

2 - وردپرس يک سيستم اوپن سورس است لذا هم توسعه دهنگان خوب و هم توسعه دهندگان بد به سورس آن دسترسي دارند. يعني هم طراحان وب و هم هکر ها! اين باعث مي شود هکرها به حفره هاي امنيتي آن آشنايي کامل داشته باشند از اين رو ريسک هک شدن سايت طراحي شده با وردپرس بالاتر مي رود. با اين حساب، شايد طراحي يک سيستم مالي مبتني بر وب بر پايه ي وردپرس، انتخاب چندان مناسبي نباشد.

با تمام اين تفاسير، سيستم مديريت محتواي وردپرس، در حال حاضر يکي از برترين سيستم هاي مديريت محتواي وب سايت (و در بسياري رنکينگها، برترين) به شمار مي رود و انتخاب اول بسياري از وبمسترها، همين وردپرس است.
سي ار کو