طراحی سایت بدون صفحه چیست؟


 طراحی سایت بدون صفحه چیست و برای چه سایت هایی مناسب است؟
تا بحال درباره طراحی بدون صفحه چیزی شنیدید؟ میدونید برای چه سایت هایی استفاده میشه؟ اگه دارید از سایتتون پول درمیارید، پس حتما تمام سعیتونو میکنید که تا جایی که میشه اثرگذار باشه. اینطور نیست؟ تو طراحی بدون صفحه، همه اطلاعات تو یه صفحه واحد نمایش داده میشه و کاربر فقط با بالا و پایین کردن اسکرول بار میتونه به تمام مطالب سایت دسترسی داشته باشه. دیگه نیازی نیست برای استفاده از مطالب و تصاویر سایت چند بار توی سایت کلیک کنه، چون همش تو همون صفحه موجوده.
این مدل سایت ها دارن روز بروز محبوب تر میشن، چون تجربه کاربری بهتری دارن، نرخ تبدیلشون بالاست و هزینه های توسعه این مدل سایت ها کمتره. اگه تو فکر تغییر سایتتون هستید و هنوز نمیتونید در مورد مدلش تصمیم بگیرید، تو این مقاله براتون یه سری از مزایای سایت های تک صفحه رو ذکر می کنیم:
    سازگاری با تلفن همراه

از اونجا که یه مدتی بود که سایت های تلفن همراه از فلسفه بدون صفحه ای بودن استفاده میکردن، بیشتر کاربرهای تلفن همراه با طراحی بدون صفحه آشنایی دارن. بیشتر مردم با سایت های ساده، عمودی و زیبای تک صفحه آشنایی دارن. بیشتر کاربرهای شما هم از موبایل استفاده می کنن، پس اگه میخواهید این دسته از کاربرها عاشق سایتتون بشن و سایتتون با دستگاه های تلفن همراه سازگار باشه، از طراحی تک صفحه ای استفاده کنید.
    پیمایش کلیکی و ضربه ای

چون بیشتر مردم سابقه کار با فیسبوک و توئیتر رو دارن، حتی اکه صفحتون خیلی طولانی باشه، باز هم براشون چیز جدیدی نیست و خیلی راحت اسکرول بار رو میکشن پایین و بالا و تو سایت تک صفحه ای تون میگردن. اما در مقابل، کلیک کردن روی لینک ها، احتیاج به یه تصمیم آگاهانه داره و بعد از اینکه تصمیم گرفته شد و روی لینک کلیک شد، باید صبر کرد تا صفحه لود شه و کاربر رو از نگرانی دربیاره. یکی از مزیت های خیلی مهم سایت های تک صفحه ای همین عدم نیاز به کلیک و رفتن به صفحات مختلفه. بنابراین، اینطوری شانس بهتری دارید که پیامتونو به طور کامل به مخاطب برسونید.
    سازماندهی داستان

توی طراحی سایت بدون صفحه، میتونید داستانتونو به همون ترتیبی که دوست دارید برای کاربرها تعریف کنید. اطلاعات به ترتیبی که شما میخواهید، از بالا تا پایین ارائه میشن. اما توی سایت های قدیمی چند صفحه ای، کاربر میتونه روی هر صفحه ای کلیک کنه، بنابراین ترتیب ارائه اطلاعات ممکنه بهم بخوره. با سازماندهی بهتر، نتایج بهتری حاصل میشه و نرخ تبدیل افزایش پیدا می کنه.
با انتقال سایت ها از سایت های چند صفحه ایِ زمانبرِ حجیم، به سایت های ظریفِ تک صفحه ایِ قابل پیمایش، میتونید سایتتونو برای بخش عظیمی از بازار (یعنی کاربرهای تلفن همراه) خواستنی تر و اثرگذارتر کنید. الآن دیگه بیشتر سایت هایی که میخوان با تلفن های همراه سازگار باشن از طراحی های تک صفحه ای استفاده می کنن، برای همین هم مردم تا حد زیادی باهاشون آشنایی دارن و عادت کردن. بخصوص که بخاطر کار با شبکه های اجتماعی، بیشتر کاربرها عادت دارن به جای کلیک کردن، تو سایت از بالا به پایین پیمایش کنن. علاوه بر این، ارائه اطلاعات هم چون با ترتیب مورد نظر خودتون انجام میشه، برای موفقیت سایت، به اشتراک گذاری، و نرخ تبدیل کلی سایت بهتر خواهد بود.
طراحی بدون صفحه، راهی به سوی آیندست و به سرعت به تنها راه تبدیل میشه. به اضافه اینکه طراحی و توسعه سایت های تک صفحه ای نسبت به سایت های چند صفحه ای، زمان کمتری میبره. یعنی در اصل یه موقعیت برد-برد.