اجرای کدهای جاوا اسکریپت روی کامپیوتر به‌صورت آفلاین

بیشتر افراد برای کاربردی کردن وبلاگ یا سایت‌های خود از کدهای جاوااسکریپت استفاده میکنند اما اکثر کاربران برای تست این‌گونه کدها آن‌ها را مستقیم وارد قالب وبلاگ خود میکنند که این‌کار چندان به صلاح نیست. قصد داریم ترفندی را به شما معرفی کنیم که با بهره‌ گیری از آن می‌توانید این کدها را روی کامپیوتر و بدون نیاز به اتصال به اینترنت امتحان کنید و پس از تایید، آن‌ها را در وبلاگ خود قرار دهید. طراحی وب سایت

برای این‌کار در فضای خالی از صفحه دسکتاپ، راست‌ کلیک کرده و از New>Text Document را انتخاب کنید. خواهید دید که نرم‌افزار Notepad باز می‌شود. حال کد مربوطه را داخل Notepad از طریق Copy و Paste وارد کنید. پس از کپی کدهای فوق، از منوی File بر روی Save as کلیک کنید. سپس فایل را با نام مورد نظر و پسوند.html ذخیره کنید. همچنین در صورتی که در میان کدها عبارت فارسی وجود دارد، گزینه Encoding را بر روی UTF-8 تنظیم کنید. سپس روی دکمه Save کلیک کرده و فایل را ذخیره کنید.

حال کافی است فایل ذخیره شده را توسط یک مرورگر وب باز کنید تا شاهد عملکرد کد جاوا باشید.
در پایان دقت کنید ممکن است هنگام بازکردن فایل توسط مرورگر اینترنت‌اکسپلورر، نوار زردی در بالای صفحه مشاهده شود. شما بایستی روی آن نوار راست‌ کلیک کرده و گزینه Allow Blocked Content را انتخاب کنید.

نکته: دقت داشته باشید ممکن است همگی کدهای جاوا تحت این روش عمل نکنند. 

منبع: سرزمین دانلود

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ