بازاریابی رسانه های اجتماعی در سال 2012

بر اساس نظرسنجی که با بیش از 3800 بازاریاب با هدف آگاهی از نحوه استفاده از رسانه های اجتماعی به منظور رشد و پیشرفت در کسب و کار صورت گرفته است آمار و اطلاعات جالبی به دست آمده که در ادامه بدان اشاره می گردد.

1) 83 درصد از بازاریابان اظهار کرده اند که استفاده از رسانه های اجتماعی مهم برای کسب و کارشان است.

2) دو عامل اندازه گیری و هدفمندی دو حوزه مهمی هستند که بازاریابان سعی دارند در مورد آن ها اطلاعات کافی کسب نمایند.

3) 40 درصد از بازاریابان رسانه های اجتماعی علاقه مند به یادگیری اندازه گیری نرخ بازگشت سرمایه استفاده از رسانه های اجتماعی و به تبع آن یافتن مشتریان جدید هستند.

4) بازاریابی ویدئویی در اولویت اصلی برای برنامه های بازاریابی قرار گرفته است به طوری که 76 درصد بازاریابان قصد دارند استفاده از یوتیوب و بازاریابی ویدئویی را افزایش دهند و بدین ترتیب این نوع از بازاریابی در صدر افزایش میزان سرمایه گذاری در سال 2012 قرار خواهد گرفت.

5) بازاریابان ، علاقه مند به جستجو و آشنایی بیشتر با شبکه اجتماعی گوگل پلاس هستند به طوری که 40 درصد از بازاریابانی که در نظرسنجی شرکت کرده اند از گوگل پلاس استفاده می کنند ، 70 درصد مایل به یادگیری بیشتر و 67 درصد قصد افزایش فعالیت های خود در گوگل پلاس را دارند.

6) سه فایده برتر استفاده از بازاریابی رسانه های اجتماعی عبارتند از :

الف) 85 درصد بازاریابان اعلام کرده اند میزان قرار گیری کسب و کار و برند در معرض دید کاربران افزایش می یابد.

ب) 69 درصد بازاریابان بیان نموده اند ترافیک وب سایت افزایش می یابد.

ج) 65 درصد بازاریابان اظهار کرده اند بینش و درک از بازار فراهم می گردد.

7) 5 رسانه و شبکه اجتماعی برتر مورد استفاده توسط بازاریابان به ترتیب عبارتند از : فیس بوک ، تویتر ، لینکدین ،وبلاگ ها و یوتیوب

8) زمانی که بازاریابان بر روی بازاریابی رسانه های اجتماعی سپری می کنند میزان قابل توجهی است به طوری که 59 درصد از آن ها 6 ساعت یا بیشتر در هفته و 33 درصد 11 ساعت یا بیشتر در هفته بر روی بازاریابی رسانه های اجتماعی وقت می گذارند.

9) برون سپاری رسانه های اجتماعی میزان کمی را به خود اختصاص می دهد به طوری که فقط 30 درصد کسب و کارها بخشی از بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را برون سپاری می کنند که این میزان در سال 2011 ، 28 درصد بوده است.

منبع: socialMedia و blog.bb2cd.net