سایت ساز و امکانات بهینه سازی وب سایت

در این مقاله قصد داریم به امکاناتی که سایت ساز جهت بهینه سازی وب سایت در اختیارمان قرار میدهد بپردازیم.
به جرات می توان گفت در بین نرم افزارهای مدیریت وب سایت، سایت ساز کاملترین امکانات را در زمینه بهینه سازی در اختیار مدیر سایت قرار می دهد که در این مقاله به شرح آنها می پردازیم.
بهینه سازی هنگام ایجاد صفحه :
در بهینه سازی وب سایت نکته مهم، مطالب وب سایت و از آن مهم تر طرز صحیح نوشتن مطالب است.
برای داشتن یک صفحه بهینه شده شما می بایست :
عنوان : عنوان مناسبی با مطالب آن صفحه که نباید بیش از 50 حرف باشد. عنوان صفحه در بالای پنجره مرورگر نمایش داده می شود و همینطور در لیست نتایج جستجو در سطر اول و بصورت لینک نیز نمایش داده می شود.
نام صفحه SEO : آدرس صفحه حداکثر 3 کلمه کلیدی و مهم آن صفحه باشد که در نوار آدرس مرورگر و همینطور در لیست نتایج جستجو در آدرس صفحه نمایش داده می شود.
توضیحات SEO : نباید بیش از 170 حرف باشد و هنگام مشاهده صفحه نمایش داده نمی شود، ولی در کدهای HTML تولید شده صفحه وجود دارد و همینطور در لیست نتایج جستجو موتورهای جستجو نمایش داده می شود.
کلمات کلیدی SEO : بهتر است بیش از 150 حرف نباشد و چند کلمه اصلی و کلیدی که در صفحه دارید را در این قسمت وارد کنید و با "،" آنها را از هم جدا کنید.
ایجاد صفحه در سایت ساز
نکته : حتماً کلمات کلیدی را در:
محتویات صفحه به صورت bold
در تصاویر و مشخصه های alt و tooltip
حتماً داخل تگ h1.
بهینه سازی توسط برنامه اخبار :
میتوان گفت 70% عملیات بهینه سازی توسط برنامه اخبار صورت می گیرد، زیرا یک سری از عملیات مربوط به بهینه سازی را بصورت مکانیزه انجام می دهد و همچنین به کمک اخبار می توانیم مطالب مناسب برای بازدیدکنندگان را هر چند روز یک بار توسط اخبار آماده کرده و کاری کنیم که بازدیدکننده مشتاق به بازگشت به وب سایت ما باشد.
در شکل زیر صفحه ثبت یک خبر نمایش داده شده است :

چطور برنامه اخبار بصورت مکانیزه عملیات بهینه سازی را انجام می دهد؟
در هنگام نمایش متن خبر، محتوای تگ TITLE (عنوان صفحه ) برابر عنوان خبر می شود.
خلاصه خبر را در محتوای تگ توضیحات صفحه وارد می کند.
مقدار مشخصه ALT تصویر برابر عنوان خبر قرار می دهد.
عنوان خبر را در تگ H1 نمایش می دهد.
آدرس صفحه را نیز بر اساس کلمات کلیدی و مهم میتوانید وارد کنید.
اخبار را بصورت لیست درست می کند که با استفاده از تگ A به هر خبر لینک ایجاد می کند که داشتن لینک های داخلی نیز یکی از موارد مهم بهینه سازی می باشد.
ایجاد RSS از اخبار که هم در نظر موتورهای جستجو به وب سایت اعتبار بیشتری میدهد و هم میتوان بعنوان Sitemap در گوگل وب مستر از آن استفاده کرد و هم برای کاربرانی که میخواهند مطالب شما را پیگیری کنند مفید است. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ