طراحی سایتی که نیازها و انتظارات کاربران را برآورده سازد

اینکه فقط یک سایت طراحی نماییم کافی نیست و در طراحی سایت می بایست نیازها و انتظارات کاربران خود را برآورده نماییم. برآورده نمودن انتظارات کاربران در وب سایت باعث موفقیت وب سایت خواهد شد که این کار را در مرحله اول می بایست از طریق شناخت کاربران و در مرحله بعدی از طریق برنامه ریزی برای رفع نیازمندی های آنان انجام داد.

برای شروع طراحی یک وب سایت مناسب برای مخاطبان خود باید ثبات و استحکام حیطه کاری خود را مشخص و حفظ نمایید. به این معنی که محدوده بازدیدکنندگان وب سایت خود را تعیین نمایید. با رعایت ثبات کاری، وب سایت شما دارای ویژگی یکنواختی و منطق خواهد بود. توجه داشته باشید که طراحی وب سایت متناقض فشار زیادی به کاربر وارد کرده و این امر موجب کاهش تدریجی نرخ کاربران شما خواهد شد. شایان ذکر است که رعایت اصول منطق و ثبات به معنی ارائه کردن مطالب تکراری و کسل کننده نیست. بلکه کلید موفقیت شما در برقراری تعادل بین ثبات و ابتکار است.

اهمیت رعایت ثبات در طراحی وب سایت :
طراحی موفق سایت، نقشه راه شما را به خوبی در ذهن مخاطب تان ترسیم می کند. اگر به خوبی ثبات را در طراحی خود رعایت نمایید، رابط کاربری شما برای مخاطبانتان قابل پیش بینی خواهد بود و این نکته شما را به موفقیت نزدیک می کند. چرا که به این ترتیب کاربر بدون نیاز به مسیریابی های پیچیده، به راحتی قادر به تعقیب وب سایت شما خواهد بود و تبدیل به مخاطب مانا می شود.
همیشه به این نکته توجه داشته باشید که مخاطبان وب سایت شما در واقع بازدیدکنندگان تمامی وب سایت ها هستند و با انجام وب گردی مکرر قادر به مقایسه وب سایت ها و تشخیص وب سایت حرفه ای و غیر حرفه ای خواهند بود. ثبات به این معنی است که تمام مولفه های فعال در طراحی وب سایت با انسجام و نظم خاصی در کنار یکدیگر به صورت موثر کار کنند.

قانون کاهش سورپرایز ...!!
اگر در مورد چارچوب کاری خود به تصمیم قطعی دست نیافته اید، قانون "کاهش سورپرایز" را رعایت نمایید! به این معنی که ویژگی های کلیدی نباید با استاندارتان تفاوت چندانی داشته باشد. در واقع قوانین طراحی وب سایت از استانداردها مستثنی نیستند. ویدئوها، تصاویر، کلیدها و برچسب هایی که در وب سایت استفاده می کنید نباید باعث ایجاد سردرگمی در کاربر شوند. همیشه طراحی وب سایت خود را از چشم یک مخاطب ارزیابی نمایید.
منبع: دارکوب 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ