آموزش وردپرس

یکی از ابزار های طراحی سایت استفاده از نرم افزار های مدیریت محتوا میباشد. یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا وردپرس میباشد که با استفاده از آن میتوانید به راحتی سایت مورد نظر خود را بسازید. در ادامه مطلب روش انتشار مطلب در وردپرس را آموزش خواهیم داد. در قسمت نوشته ها، گزینه های همه نوشته ها، افزودن نوشته، دسته ها و برچسب ها موجود است. در قسمت همه نوشته ها، تمامی نوشته هایی که ایجاد کرده اید را نمایش میدهد و میتوانید آنها را مشاهده و در صورت لزوم ویرایش کنید. در قسمت افزودن نوشته وارد محیط ویرایشگر وردپرس شده و میتوانید محتوای خود را ایجاد کنید. در بخش ویرایشگر، قسمت های مختلفی برای ایجاد یک نوشته وجود دارند که به بررسی آنها میپردازیم.

عنوان نوشته
طبیعتا در این بخش باید عنوان مرتبط با محتوای خود را وارد کنید.

جعبه ابزار ویرایشگر وردپرس
در کادر قرمز رنگ، گزینه افزودن پرونده چند رسانه ای برای بارگذاری تصاویر، فایل ها، ویدیو و سایر موارد این چنینی است.

در کادر آبی رنگ دو گزینه دیداری و متن را مشاهده میکنید. حالت دیداری به صورت پیش فرض بر روی ویرایشگر قرار دارد که شما میتوانید در آن از امکانات جعبه ابزار استفاده کنید. اما گزینه متن، ویرایشگر HTML میباشد که برای تغییر کدها و اضافه کردن استایل هایی میتوانید از آن استفاده کنید.

با انتخاب کادر سبز رنگ میتوانید به حالت بدون مزاحم بروید. حالت بدون مزاحم یعنی تمامی پنجره های اطراف بسته میشوند و فقط پنجره ویرایشگر به تنهایی نمایش داده خواهد شد.

کادر بنفش رنگ تمامی ابزارهای مورد استفاده در محیط ویرایشگر را در اختیار شما قرار خواهد داد.

محیط ویرایشگر
در این بخش میتوانید محتوای مورد نظر را وارد کنید و از جعبه ابزار برای تغییرات بر روی آن کمک بگیرید.

وضعیت انتشار مطلب
این جعبه در سمت چپ قرار گرفته و شما میتوانید وضعیت انتشار را در آن مشاهده کنید. قسمت پیش نویس، بدون اینکه مطلب شما به کاربران نمایش داده شود ذخیره خواهد شد و در بخش نوشته ها برچسب پیش نویس به آن میخورد.

از این قسمت میتوانید زمان بندی برای مطلب مشخص کنید تا مطلب شما در زمان معین منتشر شود.

دسته ها
این جعبه در سمت چپ قرار گرفته و با توجه به دسته هایی که از قبل با توجه به فعالیت خود تعیین کرده اید، میتوانید دسته مورد نظر را انتخاب کرده و تیک بزنید.

برچسب
برچسب ها یکی از مهم ترین گزینه هایی هستند که در امر سئوی سایت بسیار موثر است و باید بسیار به آن اهمیت داد. فقط با توجه یه استاندارد های سئو باید کلمات درستی را برای آن در نظر بگیرید. کلمه کلیدی مورد نظر خود را انتخاب کرده و در این قسمت وارد کنید و دکمه افزودن را بزنید تا اضافه شود.

تصویر شاخص
تصاویر بارزی که در داخل هر مطلب به عنوان شناسه اصلی مشخص میشود از این بخش میتوانید اضافه کنید. به اصطلاح این تصاویر همان Thumbnail ها هستند.

زمینه های دلخواه
اگر زمینه ها یا داده های خاصی برای سایت خود تعیین کرده اید، میتوانید از این بخش آن را به مطلب خود اضافه کنید. به عنوان مثال دکمه دانلود یا پیش نمایش و...

نامک
نامی که شما میخواهید به انتهای آدرس اصلی وبسایت شما برای این مطلب اضافه شود. مثلا اگر مطلب در مورد وردپرس باشد، میتوانم به انتهای آدرس سایت خود، وردپرس را اضافه کنید.

تنظیمات صفحه
این قسمت در بالای صفحه ویرایشگر موجود است و به صورت کشویی با کلیک کردن بر روی آن باز خواهد شد. در این بخش میتوانید هر گزینه ای را که تمایل دارید با تیک زدن فعال و یا غیر فعال نمایید تا در صفحه ویرایشگر اعمال شود.
منبع: سرزمین دانلود 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ