معرفی CMS رایگان جوملا

امروزه اکثر مشاغل به یک سایت اینترنتی برای تبلیغات و معرفی کسب و کار خود نیاز دارند. همانگونه که یک کارت ویزیت برای رونق کسب و کار نیاز است، برای تبلیغات و معرفی در دنیای مجازی نیز به سایت نیاز دارید. در این مطلب یک CMS که برای راه اندازی یک سایت اینترنتی به کار میرود را معرفی خواهیم کرد. طراحی سایت

جوملا یک سیستم مدیریت محتوا رایگان است که تحت اجازه نامه GNU/GPL بوده و به زبان PHP منتشر میگردد. از یک فریمورک مبتنی بر MVC بهره میگیرد و برای ذخیره سازی اطلاعات از پایگاه داده MySQL استفاده میکند.
جوملا برگرفته شده از سیستم دیگری به نام مامبو است. در سال 2005 گروهی از توسعه دهندگان و برنامه نویسان مامبو از این گروه جدا شده و و در قالب گروهی دیگر به نام Open Source Matters اقدام به انتشار مامبو 4.5.2.3 با نام جدید جوملا نسخه 1.0 کردند. بعد از آن این دو سیستم به صورت جداگانه توسعه داده شدند.

برای راه اندازی یک سایت، جوملا از امکانات کافی برخوردار است. بیش از 7400 افزونه برای جوملا ساخته شده که اکثرا رایگان هستند.
بسیاری از سایت های معتبر ایرانی و خارجی از جوملا استفاده میکنند.

با استفاده از جوملا به راحتی میتوانید سایت خود را مدیریت کنید و برای این کار نیاز به دانش برنامه نویسی ندارید. محیط آن کاربر پسند و بسیار ساده طراحی شده است به طوری که کاربران مبتدی نیز میتوانند با آن کار کنند.
جوملا فقط برای کاربران مبتدی طراحی نشده است امکانات گسترده و فراوانی دارد. وجود قالب های متنوع و بسیار زیاد آن باعث ایجاد سایت های متنوع با این سیستم مدیریت محتوا شده است.
جوملا از امنیت نسبتا بالایی برخوردار است. رایگان بودن آن دلیل بر کیفیت پایین نیست. جوملا تاکنون موفق به دریافت جوایز بین المللی گوناگونی شده است و از سیستم های مدیریت محتوای تراز اول دنیا به شمار میاید.
جوملا برای زیان پارسی نیز بومی سازی شده است و کاربران ایرانی نیز میتوانند از آن استفاده کنند.
منبع: سرزمین دانلود 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ