راه اندازی خبرنامه رایگان با feedburner گوگل

بهترین راه بروز نگاه داشتن خوانندگان و بازدیدکنندگان وب سایت و بازگرداندن آنها به وب سایت استفاده از خبرنامه است. همچنین یکی از نکات کلیدی بهینه سازی وب سایت (SEO) استفاده از این ابزار است.
آیا دوست دارید هر روز به بازدیدکنندگان وب سایت خود خبرنامه ارسال کنید؟ خوب، راه های مختلف برای انجام این کار وجود دارد. شما میتوانید از ایمیل وب سایت خود استفاده کنید یا با پرداخت هزینه به شرکت هایی که در زمینه ارسال ایمیل فعالیت میکنند، ارسال های خود را انجام دهید.
اگر از روش اول که همان ارسال از طریق ایمیل وب سایت ( ایمیل های اختصاصی وب سایت ) استفاده کنید، هنگامی که لیست ارسالی شما زیاد شود، آدرس ایمیل شما توسط فیلتر کننده های اسپم مسدود شده و یا ایمیل های شما به پوشه اسپم یا جانک بازدیدکننده گان ارسال می گردد و هدف شما از ارسال ایمیل برآورده نمی شود. اگر هم از شرکت های حرفه ای بخواهید کمک بگیرید هزینه زیادی را می بایست صرف این کار کنید. البته این شرکت ها معمولا در ابتدا برای فعالیت های کم، سرویس های رایگانی را ارائه می دهند ولی پس از مدتی که فعالیت شما توسعه پیدا کرد و وابسته به آنها شدید، هزینه های سنگینی را متقبل خواهید شد.
من راه سومی را پیشنهاد میکنم که ممکن است برای شما خوشایند باشد. چون کاملا رایگان بوده و به راحتی در سایت ساز تنظیم میگردد. شما میتوانید از سرویس FeedBurner گوگل برای ارسال خبرنامه های خود استفاده کنید.
مانند هر چیز دیگری FeedBurner نیز مزایا و معایبی دارد. معایب FeedBurner آنقدر بزرگ نیست که از این سرویس چشم پوشی کنیم. بهتر است در ابتدا بدانیم FeedBurner چیست؟ و چه مزایا و معایبی دارد؟.
FeedBurner مدیریت انتشار مطالب وب سایت را بعهده دارد. شما میتوانید فید (خوراک : اصطلاحا به لیست کل مطالب که دارای ساختار مشخصی است گفته می شود) مطالب وب سایت خود را به FeedBurner معرفی کنید و با استفاده از ماژول اخبار، مطلب یا خبر جدیدی به سایت اضافه میکنید و FeedBurner اخبار را بررسی میکند و متوجه میشود مطلب جدیدی اضافه شده و عنوان این مطلب بهمراه خلاصه آن را به کسانی که عضو خبرنامه شده اند ارسال میکند و آنها را مشتاق میکند تا با کلیک بر روی ادامه مطلب به سایت شما آمده و متن کامل مطلب را مطالعه کنند.